+420 727 902 622
Novinky   |   GALERIE   |   VIDEA   |   O NÁS   |   SERVIS

ZUNHAMMER MEGA TRAC

Projekt MEGA TRAC společnosti ZUNHAMMER založený na samochodném aplikátoru CLAAS XERION odstartoval v roce 2009 jako odpoveď na požadavky zákazníků z řad velkých zemědělských podniků a zejména poskytovatelů služeb v oblasti aplikace kejdy. 

HLAVNÍ CÍL = VARIABILITA

Základ konceptu ZUNHAMMER MEGA TRAC je spojení samochodného aplikátoru kejdy s taženou cisternou tak, aby oba stroje pracovali co nejefektivněji. Ve vývojové dílně společnosti ZUNHAMMER se zrodilo dokonalé propojení s vypočítanými průtoky pro každou cisternu, dobrým rozložením hmotnosti, výměnou dat přes ISOBUS a v neposlední řadě kompatibilitou se všemi typy aplikačních adaptérů. Nedílnou součástí zadání byla také možnost pracovat s každou cisternou samostatně. 

NENÍ TŘICET JAKO TŘICET

Objem aplikační cisterny je velmi  často diskutované téma. Mnoho výrobců, a zejména prodejců cisteren dosazuje do rovnice k výpočtu množství aplikovaného hnojiva pouze objem aplikační cisterny. A známé je rčení, že čím větší objem, tím větší bude výkonnost aplikátoru. Zkušenosti uživatelů s nejvyšší výkonností a také poskytovatelé služeb hovoří o úspěchu při aplikaci kejdy o společném jmenovateli - a to je vyřešení logistiky pro čerpání a dovoz kejdy tak, aby byla celá linka co nejefektivnější. Silný argument mají také agronomové a majitelé půdy - mají každou pracovní operaci provádět aplikátory s hmotností blížící se 60t? Jaká je daň za utuženou půdu, která nevsakuje tolik potřebnou vodu pro zdravý vývoj rostlin? 

XERION 3800 MEGA TRAC

Prvním modelem pro MEGA TRAC byl CLAAS XERION 3800 Saddle Trac s nástavbou ZUNHAMMER 15.000 l ve spojení s taženou cisternou ZUNHAMMER MKE15,5 s objemem 15.500 l. K dispozici byl celkový objem 30.500 l. Tažená cisterna je osazena flotačními pneumatikami pro co nejmenší tlak na půdu, pneumatickým odpružením náprav, zadním tříbodovým závěsem pro snadné připojování adaptérů, aktivně natáčené nápravy kopírují pohyb Xerionu. Pro dokonalou spolupráci mezi cisternami a pro zajištění profesionální aplikace samotné cisterny je čerpadlo na tažené cisterně ovládáno hydrostaticky se samostatnou olejovou náplní. 

XERION 4000 MEGA TRAC

Vyšší výkon motoru s obrovskou zálohou kroutícího momentu, delší rozvor a zvýšený objem nesené nástavby na 16.000 l jsou výhody pro CLAAS XERION 4000 Saddle Trac. Ve spojení s taženou cisternou 15.500 nebo 16.500 l je k dispozci celkový objem 32.000l. Je jenom na uživatli, jestli pro své podmínky zvolí samostatný samochodný aplikátor, nebo chytře zvolenou kombinaci o objemu 32.000 l rozloženou na 4 nápravy a umožňující práci na pozemcích s velkou rozlouhou nebo s adaptéry o velkém pracovním záběru.