+420 727 902 622
Novinky   |   GALERIE   |   VIDEA   |   O NÁS   |   SERVIS

ZUNHAMMER pro precizní zemědělství v SILYBA a.s. Dolní Dobrouč

PROFESIONALITA PŘI APLIKACI KEJDY A DIGESTÁTU

Společnost SILYBA a.s. se sídlem v Dolní Dobrouči si vybrala novou cisternu ZUNHAMMER z několika důvodů, ale všechny měly základ v technickém provedení cisterny a její schopnosti maximálně využít tekutá statková hnojiva a jejich potenciál jako kvalitní hnojivo. Profesionalita aplikace kejdy a digestátu má dvě roviny: 

1. Dodržení nastavené dávky hnojiva - cisterny ZUNHAMMER již v základu používají pro nasávání a dávkování hnojiva rotační čerpadla Vogelsang s integrovaným systémem kontroly průtoku. Vždy tedy znáte množství hnojiva aplikované na pozemek. 

2. Maximální eliminace ztrát způsobených únikem čpavku - díky velkému množství adaptérů připojitelných do tříbodového závěsu na cisterně máte možnost zapravit hnojivo přímo do půdy bez rizika ztrát způsobených únikem čpavku (ammonná forma dusíku).

NÍZKÁ HMOTNOST A TĚŽIŠTĚ 

Specifický tvar nádrže s profilem ve tvaru srdce je typický pro cisterny ZUNHAMMER. Díky patentovanému tvaru a uložení nádrže, a nápravám s pneumatickým odpružením je cisterna i s větším objemem mimořádně stabilní nejen při přepravě, ale i v kopcovitém terénu. Aktivní natáčení náprav s elektronickou regulací a použití flotačních pneumatik 750/60 R30,5 snižuje poškození při otáčení na pozemku, ale i výrazně prodlužuje životnost pneumatik. 

HYDROSTATICKÝ POHON ČERPADLA - HIGH LEVEL 

Čerpadlo na cisterně v Dolní Dobrouči má hydrostatický pohon - jedná se tedy o nejvyšší variantu výbavy zajišťující dodržení aplikační dávky. Nezávisle na pojezdové rychlosti nebo otáčkách motoru a vývodového hřídele. V kopcovitém terénu nebo při měnících se podmínkách jde o neocenitelnou vlastnost pro praktické dodržení aplikované dávky hnojiva. Čerpadlo s výkonností až 6.000 l/min dokáže spolupracovat s adaptéry až do pracovního záběru 36m. Systém pohonu čerpadla má samostatnou hydraulickou nádrž včetně filtrace a chlazení. 

OVLÁDÁNÍ CISTERNY PŘES ISOBUS 

Agregace s moderním traktorem a specifikace cisterny pro ovládání bez externího terminálu umožňuje dokonalou symbiózu a jen podtrhuje nejvyšší technickou úroveň společnosti ZUNHAMMER. Nastavení aplikační dávky, ovládání sacího ramene, skládání adaptéru i ostatní funkce cisterny jsou ovládány v traktoru díky připojení ISOBUS. 

Přejeme společnosti Silyba a.s. mnoho aplikovaných kubíků!