+420 727 902 622
Novinky   |   GALERIE   |   VIDEA   |   O NÁS   |   SERVIS

Cisterna ZUNHAMMER při plečkování kukuřice

Plečkování kukuřice je obvykle prováděno neseným nářadím přímo za traktorem, velmi často je spojováno s přihnojením anorganickými tekutými nebo granulovanými hnojivy (např. DAM). Pro přesné navádění na řádek se prosazují mechanické nebo optické systémy navádění. 

CISTERNA ZUNHAMMER MEZI ŘÁDKY KUKUŘICE

Cisterny ZUNHAMMER vynikají svou nízkou hmotností a vysokou stabilitou díky těžišti položeným mezi nápravy. Při dovybavení kultivačními koly je možno používat citernu při práci mezi řádky kukuřice a využívat kejdu jako hodnotné hnojivo. Zadní tříbodový závěs je schopen nést závěsnou radličkovou plečku s meziřádkovou vzdáleností 75 cm. 

NAVÁDĚNÍ DO ŘÁDKU OPTICKOU KAMEROU

Systém plečkování u tažených cisteren s přihnojením tekutými organickými hnojivy (kejda nebo digestát s bioplynové stanice) není efektivní bez nejmodernějších technologií. Jednou z nich je přesné navádění na řádek optickou kamerou, která aktivně ovládá výkyvný závěs s uchycenou plečkou. 

INJEKTÁŽ HNOJIVA PRO MAXIMÁLNÍ VYUŽITÍ ŽIVIN

Hnojivo je dvojicí aplikačních hadic a odpruženou radličkou ukládáno do hloubky 10-15cm. Je tak maximálně možnou mírou využito potenciálu kejdy jako kvaitního hnojiva a minimalizovány ztráty úniku čpavku do ovzduší. 

Foto Jan Schusser