+420 727 902 622
Novinky   |   GALERIE   |   VIDEA   |   O NÁS   |   SERVIS

Nová profesionální cisterna ZUNHAMMER v Orlických horách

Specifické podmínky v kopcovitém terénu, měnící se půdní podínky, ale hlavně požadavek na přesnou aplikaci tekutých hnojiv a udržení nastavené dávky byly důvodem nákupu nové profesionální aplikační cisterny ZUNHAMMER v zemědělské společnosti na úpatí Orlických hor v Dolní Dobrouči. 

NÍZKÉ TĚŽIŠTĚ A FLOTAČNÍ PNEUMATIKY PRO NÍZKÝ TLAK NA PŮDU

Důvodů k nákupu aplikační cisterny ZUNHAMMER v Dolní Dobrouči bylo hned několik - nízká hmotnost cisterny se speciálně tvarovanou GFK nádrží, patentované vedení kejdy rámem stroje, celozinková konstrukce rámu a nápravy BPW s pneumatickým odpružením byly jen dílčím argumentem. Nejvyšší hodnotu však měly další parametry - flotační pneumatiky s velkmým průměrem a maximální šířkou pro šetrný pohyb na pozemku, zadní tříbodový/čtyřbodový závěs, připojení do spodního závěsu s koncovkou K-80, hydrauicky odpružená oje a elektronicky ovládaná aktivně řízená náprava. 

VÝKONNÉ ČERPADLO PRO EFEKTIVNÍ APLIKACI

Základem všech cisteren ZUNHAMMER je používání rotačního pístového čerpadla, u kterého je garantováno sání z hlubokých jímek, možnost míchání jakéhokoliv tekutého hnojiva bez rizika usazování hustější frakce u dna nádrže, a hlavně největší výhoda spočívající v přesném dodržení apliakční dávky tekutého hnojiva (kejda/degestát) na plochu (m3/ha). V tomto případě se jedná o čerpadlo VOGELSANG s výkonností až 6.000 l/min garantujícím nasávací čas cisterny 3,5 min za jakýhkoliv podmínek. Stejný čas čerpadlo dosáhne i při aplikaci, a je jedno, s jakým to bude adaptérem. 

AUTOMATICKÉ DODRŽOVÁNÍ NASTAVENÉ DÁVKY HNOJIVA

Nejzásadnější na aplikační cisterně je systém nastavení a hlavně dodržování aplikační dávky. Na rozdíl od cisteren vybavených podtalkovým systémem (vývěvy) jsou "čerpadlové" cisterny ZUNHAMMER schopny velmi přesně dodržovat nastavenou dávku. Nerozhoduje typ hnojiva (kejda / digestát / fugát / močůvka), jeho hustota ani struktura (prasečí kejda / hovězí kejda..). Profesionální cisterna v Dolní Dobrouči je navíc vybavena hydrostatickým pohonem čerpadla, které zajistí nastavení aplikační dávky nezávislee na rychlosti pojezdu. Cisterna má vlastní hydraulický okruh s nádrží, chladičem a hydraulickým filtrem. Obsluha pouze nastaví pracovní záběr adaptéru (m) a aplikační dávku (m3/ha), která je automaticky dodržována pomocí hydrostaticky poháněného čerpadla Vogelsang. 

PROFESIONÁLNÍ OVLÁDÁNÍ PŘES ISO BUS 

Cisterna komunikuje s traktorem přes ISO BUS, veškeré nastavování je prováděno přes terminál traktoru. Ovládání všech funkcí cisterny je pomocí joysticku, obsluha si může jednotlivé funkce přiřadit tlačítkům na ovládací páce. Řidič nemusí opouštět kabinu traktoru ani při nasávání u jímky, celá operace je provedena pomocí stranově umístěného nasávacího ramene NW 200 pro co nejmenší časové ztráty. Profesionalita se tak projevuje i v maximální jednoduchosti a pohodlnému ovládání. 

PROFESIONÁLNÍ APLIKACE KEJDY MÁ SVÉ JMÉNO - ZUNHAMMER!